pühapäev, 7. juuni 2009

kultuur vs. kaltsukas

Käisin oma hea sõbra L.-ga väikesel automatkal. Kallastel ja Alatskivil, lapsepõlve mail. Ma ei saa ütlemata jätta, et:
Kui mõni käesoleva blogi lugeja peaks Kallastele sattuma, siis teadke, et bussijaama lähedal, Aia tänaval on second-hand, kus kõik asjad maksavad 5.- krooni. Kui te peaksite poepidajale meeldima, nagu meie L-ga, siis maksavad kõik asjad ainult 3.- krooni.
Kõik kallastelased, keda elu on viinud sellistesse metropolidesse nagu Tallinn, Tartu, New York, Moskva jne. , külastavad kodukohta väisates seda suurepärast second-handi ja shoppavad hullumiseni. Tean üht väga peent daami, kes maal ema juures olles komplekteerib oma laste garderoobi terveks aastaks.
Mina sain endale väga popi kootud hipitopi, rasta-stiilis mütsi, TT-le ühe eriti ilusa tuunika, millised maksavad Seppäläs vähemalt 300.- ja mõned väga vinged lastemütsid. Kokku 15.- krooni : )))
L sai terve kotitäie väga sheffe asju, mh. Norra rahvariided ja linase särgi...
Me meeldisime ilmselgelt apostellik-õigeusku kuuluvale müüjale oma suurte kõhtude ja lastekarjaga. Meile toodi tasuta kotte kauba jaoks, sellal kui meie lapsed tühjendasid poeomaniku assortiikarpi.
Imeline pood!!! Muidugi, te olete kuulnud et peipsiääres peaks külastama hoopis kalasibula restorane ja vaatama hardusega tolmustes kirikutes keskajast pärinevaid ikoone...
Eks te ise tea. Meie L-ga oleme tegelikult ka väga vaimlised ja kõrgesti haritud naisterahvad. Ei saa päevagi kultuurita elatud ja seepärast sõitsime otse kaltsukast vaatama Alatskivi lossi koos tema kordumatu arhitektuuriga.
Eks ma olen seda lossirisu lapsest saadik vahtinud ja tore, et see kivihunnik ikka vanal kohal seisab.
Vihjeks teile veel niipalju, et Kallaste second-hand on avatud T-L ja kolmapäev on uuekauba päev...
Mida valid sina? Kultuur või kaltsutuur?

6 kommentaari:

Kudzu ütles ...

Mmm - iga kell valiks kaltsuka. Kultuuri pressib nagunii ustest ja akendest sisse, aga head ja ODAVAT kaltsukat ei kohta teps mitte igas linnas.

Merle ütles ...

Mh, milline vedamine!
Ja vastus Sinu küsimusele on mõistagi pood.
/tulin just Humana uut kaupa uudistamast ja õnneks suutsin end täna seal vaos hoida, sest sealseid hinnad on teadagi millised .../

Zeldale ütles ...

Ma loen ka Elo tuglase päevikut ja tuleb tunnistada mulle meeldivad kõik Meister Maragrita suhted:)

aga rääkides meestest ja lastekanteldajatest, siis on minu auväärt Meister teinud väga laheda
portaali, kus saab Vastavalt Oma Maitsele TM meest voolida ja ehitada:)
mina lõõgastun seal küll- olgu siis tehismees, kui Päris Mees uitab:)
ehk vaata www.nofun4you.com

Morgie ütles ...

Kes ütles, et kaltsukas ei ole kultuur? me võiksime nii hügieeni ja tervise huve silmas pidades ju vabalt ka pidevalt väljaveninud dresse või hoopis kartulikotte kanda - moodu järgi riietumine on raudselt kultuurinõue. ikka kehtivad mingid etiketireeglid sellele, mida selga panna. nii ntks ei aktsepteerita meie k-ruumis meestele rõivastust, kus intiimsete kehaosade ümber lehvib tervislik tuuleke... mõnes teises kultuuriruumis oleks selline rõivas aga OK

Zeldale ütles ...

ühtlasi tänan kõiki ankeeditäitjaid!
Suutsin oma lõputöö kaitsta A peale!

Anonüümne ütles ...

miks mitte:)